Сервісний підхід нової Державної податкової служби

Через технічну помилку при зарахуванні коштів на особові рахунки Південний гірничо-збагачувальний комбінат ледь не отримав фіскальний борг у розмірі 600 млн гривен. Проте керівництво Державної податкової служби (ДПС) допомогло підприємству швидко вирішити це питання.

Південний гірничо-збагачувальний комбінат зіткнувся з проблемою зарахування коштів на відповідні особові рахунки. Ситуація виникла в процесі сплати податків за третій квартал 2019 року. Через технічну помилку в призначенні платежу інформаційна система Державної податкової служби не змогла рознести платежі в автоматичному режимі. При цьому платіжне доручення виглядало як сплата податкових зобов’язань підприємства. На жаль, система ДПС цього розпізнати не могла. Це могло створити податковий борг комбінату в розмірі більше 600 мільйонів гривень практично на рівному місці.

Нова Державна податкова служба на чолі із Сергієм Верлановим вчасно відреагувала на звернення Південного комбінату. Спеціалісти відомства, скориставшись встановленою на законодавчому рівні можливістю, рознесли платежі в ручному режимі в інтегровану картку платника податків. Завдяки цьому підприємство не отримало багатомільйонну податкову вимогу. Держслужбовці продемонстрували, дійсно, сервісний підхід, щодо вирішення проблем платника податку. В результаті, погашення фіскальних зобов’язань ПівдГЗК відобразилося на особових рахунках вчасно. Підприємство підтвердило статус сумлінного платника податків.

Наведений випадок – яскравий приклад продуктивної взаємодії з фіскальної службою щодо сервісного підходу в обслуговуванні платників податків.

Зауважимо, що в іншому випадку грошове зобов’язання довелося би скасовувати в межах абсолютно технічного спору, витрачаючи ресурси як підприємства, так і податкової служби.
Сайт разработан компанией "Белый Ветер"