Південний ГЗК ввів в експлуатацію комплекс сгущення пульпи
<p>
<b>Південний гірничо-збагачувальний комбінат ввів в експлуатацію комплекс згущення пульпи. Аналогів виробничого об'єкта в Україні немає. Комплекс побудували за два роки - з 2018-го по 2020-й.</b>
</p>
<p>
Гідротехнічна споруда дозволить в 10 разів знизити обсяг перекачується на шламосховищі пульпи. Об'єкт також забезпечить до 40% економії електричної енергії. В результаті знизиться екологічне навантаження на навколишнє середовище за рахунок скорочення використання технічної води.
</p>
<p>
Розробником технології виступила німецька компанія Engineering Dobersek. Проектну документацію надав галузевий державний інститут «УкрНДІводоканалпроект». Устаткування виготовила індійська TENOVA mining. Генеральний будівельний підряд забезпечило криворізьке підприємство «СУ-7».
</p>
<p>
<b>Генеральний директор Південного гірничо-збагачувального комбінату Костянтин Федін:</b>
</p>
<p>
- Південний ГЗК безперервно розвивається та модернізується. Комплекс згущення пульпи - центральний об'єкт нової технології згущення, гідротранспорту та складування шламів. Об'єкт дозволив відмовитися від використання застарілих пульпонасосних станцій і в півтора рази знизити витрату електрики на перекачку хвостів. Важливо відзначити, що персонал комплексу – це співробітники виведеного з експлуатації агломераційного цеху комбінату.
</p>
<p>
<b>Довідково:</b>
</p>
<p>
Згущення пульпи - технологія раціональної утилізації відходів збагачення корисних копалин.
</p>
<p>
За класичною схемою рідкі відходи збагачення руди перекачуються на хвостосховище. Після осідання твердих частинок освітлена вода повторно використовується у виробничому циклі, а шлами складуються.
</p>
<p>
З технологією згущення пульпи хвости надходять в спеціальні ємності. За допомогою безпечних хімічних реагентів вода відділяється від твердих частинок порожньої гірничої породи. Новоутворена пастоподібна пульпа відправляється на хвостосховище, а вода повертається на комбінат. При цьому економиться електрична енергія та скорочується площа шламосховища.
</p>
<p>
Таку технологію використовують гірничі компанії Індії, США та Бразилії.
</p>