Південний гірничо-збагачувальний комбінат
Прес-центр
Новини

Південний ГЗК поставив на чергування новий аварійно-рятувальний автомобіль

24.11.2021
Південний ГЗК поставив на чергування новий аварійно-рятувальний автомобіль

Південний гірничо-збагачувальний комбінат (Кривий Ріг, Україна) ввів в експлуатацію аварійно-рятувальний автомобіль. Машину створено на базі фургона Volkswagen Crafter. Технічне обладнання виконала компанія VALIDUS SPECIAL AUTO – український виробник спеціального транспорту.

Автомобіль призначений для проведення аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. У машині знаходиться обладнання для надання першої долікарської допомоги постраждалим. Спецтранспорт також виїжджає на місце займання у складі пожежної варти.

Фургон укомплектований різаками, пилками, відбійним молотком, перфоратором та іншим рятувальним обладнанням. Для роботи в задимленому середовищі використовуються автономні дихальні апарати Drager. Машина також оснащена приладдям для надання першої медичної допомоги.

Автомобіль поставлено на цілодобове чергування з листопада 2021 року. Машину також використовують для профілактичного огляду об'єктів газового господарства комбінату. Для цього екіпаж посилили співробітниками добровільних газорятувальних дружин.

Спеціаліст рятувальної команди Південного комбінату Анатолій СИПЧЕНКО:

- Автомобіль оснастили обладнанням, яке потрібне для доставки розрахунку та швидкого розгортання рятувальників на місці аварії. Для роботи зі спецтехнікою фахівці Південного комбінату пройшли спеціальну підготовку. Але хочеться побажати рятувальникам підприємства, щоб новий транспортний засіб використовувався винятково у профілактичних цілях.