Південний гірничо-збагачувальний комбінат
Прес-центр
Новини

ПІВДГЗК вийшов на максимальну потужність за останні 30 років

14.01.2022
ЮГОК вышел на максимальную мощность за последние 30 лет

2 хвилини

Південний ГЗК (Кривий Ріг, Україна) завершив реконструкцію двох технологічних секцій збагачення магнетитових кварцитів. Проект реалізували на першій рудозбагачувальній фабриці. Запуск обладнання дозволив комбінату виробити 13,5 млн. тон залізорудного концентрату за результатами 2021 року.

У ході реконструкції встановили нові кульові млини, магнітні сепаратори, дешламатори, інше обладнання. Також замінили фундаменти, технологічні майданчики, металоконструкції. Оновлені мережі технічної води, опалення, аспірації.

Технологічні секції №9-10 ввели в експлуатацію наприкінці 2021 року. Оновлення обладнання виконали фахівці комбінату та підрядних організацій. Реконструкцію секцій проводили за умов чинного цеху.


Продуктивність секцій – 3600 тон концентрату на добу. Вміст заліза у продукті становить 68,5 відсотка. У схемі збагачення технологи застосували додаткові стадії магнітної сепарації та контрольної класифікації.

Генеральний директор Південного комбінату Костянтин ФЕДІН:

- Це обладнання вивели з експлуатації ще у 90-ті роки через різкий спад виробництва. Тепер, по суті, Південний ГЗК збудував з нуля дві технологічні секції на першій збагачувальній фабриці. Завдяки їхньому введенню в експлуатацію комбінат за підсумком 2021 року вийшов на продуктивність, якої не досягав понад 30 років.

***

Обсяг інвестицій у розвиток Південного комбінату у 2021 році становив близько 5 млрд гривень. Це максимальний показник протягом останніх 10 років. Основний обсяг капіталовкладень направили збільшення виробничої потужності комбінату, підвищення якості товарної продукції, оновлення парку техніки.

 

Довідка:

Південний гірничо-збагачувальний комбінат – перше підприємство Кривбасу та Східної Європи з видобутку відкритим способом та збагачення бідних залізних руд. АТ "ЮГОК" сьогодні є одним із основних виробників залізорудного концентрату в Україні. Південний ГЗК має найкращі показники рентабельності серед аналогічних підприємств регіону. 2021 року комбінат виробив 13 581,8 тис. тон залізорудного концентрату.