Південний гірничо-збагачувальний комбінат
Прес-центр
ЗМІ про нас

Павло Харламов – переможець конкурсу професійної майстерності «Кращій робітник за професією»

15.09.2021
Павло Харламов – переможець конкурсу професійної майстерності «Кращій робітник за професією»

Хто ж у 2021 році став кращим машиністом електровозу в рамках конкурсу професіоналів? Це – Павло Харламов, досвід роботи якого у цій сфері сягає майже двадцять років.

Вже у юнацькі роки він знав, що обов’язково буде працювати на Південному ГЗК. Перемога у конкурсі «Кращий робітник за професією» довела, що вибір було зроблено правильний.

На Південному ГЗК працювали батьки Павла: тато спочатку трудився агломератником, а потім став головою цехового комітету цього структурного підрозділу. Мати ж робила у дитячому садку, а згодом також влаштувалася на агломераційну фабрику. Ще у дитинстві хлопець вирішив, що буде робити саме на цьому промисловому підприємстві, та напрям обрав інший.

– Мій дядько працював машиністом тепловозу, потім по його стопах пішов і мій двоюрідний брат, – згадує герой нашого матеріалу. – Їхня робота мені була більш до душі, тому, коли прийшов час обирати майбутню професію, я вступив до коледжу на спеціальність «Машиніст електровозу», а після закінчення влаштувався на комбінат.

До колективу управління залізничного транспорту Павло Олександрович приєднався у 2002 році. Працюючи помічником машиніста електровозу, швидко звик до своїх обов’язків та зізнається, що багато чим зобов’язаний своїм наставникам, машиністам електровозу – спочатку Олександру Чикилеву, а згодом й Петру Тарасюку. Саме за їхніми порадами та настановами наш герой працює по сьогоднішній день, ще й передає їх вже своїм учням. У 2011 році й сам Павло став машиністом електровозу, що було для нього приємним досягненням. Весь цей час чоловік наробляв професіоналізм і цьогоріч продемонстрував його під час конкурсу «Кращий робітник за професією».

– Не скажу, що було важко. Було цікаво, – згадує участь у змаганні герой нашого матеріалу. – У конкурсі я спробував свої сили вперше. Під час теоретичної частини були питання, на які я не очікував. Та отримані за роки роботи знання допомогли мені дати правильні відповіді. Практична частина вимагала уваги та зосередженості. З цим у мене проблем не виникло.

Павло Харламов впевнено прийшов до перемоги у конкурсі. А як інакше?! Коли професіонали беруться за справу, то далі варто чекати тільки на позитивний результат. Однак, не дивлячись на це, чоловік не збирається наступного року брати участь у конкурсі.

– Я вже довів собі та іншим, що я – гарний спеціаліст, – говорить кращий машиніст електровозу. – Тепер, думаю, нехай інші спробують перемогти. Я знаю багато непоганих спеціалістів, які вже разів зі п’ять беруть участь, а до перемоги так і не доходять. Нехай вдача посміхнеться і їм.

Ось такий трудовий шлях нашого героя. Вільний від роботи час він теж не проводить марно – займається спортом, а коли є час, то подорожує.