Південний гірничо-збагачувальний комбінат
Прес-центр
ЗМІ про нас

Олександр Киричук – переможець конкурсу професійної майстерності «Кращій робітник за професією»

16.09.2021
Олександр Киричук – переможець конкурсу професійної майстерності «Кращій робітник за професією»

 На цьому тижні ми поспілкувалися з ще одним переможцем конкурсу професіоналів – кращим машиністом екскаватору рудоуправління Олександром КІРІЧУКОМ. Про його трудовий шлях на підприємстві – у нашому матеріалі.

З Південним гірничо-збагачувальним комбінатом ніхто з родичів Олександра не пов'язаний, та чоловіка сюди привела доля. Одразу після школи він вимушений був шукати роботи, тому не залишалося нічого кращого, як піти до центру зайнятості.

– Там мені запропонували вивчитися на машиніста екскаватору, а згодом й працевлаштували до однієї з підрядних організацій, – розповідає герой нашого матеріалу. – На той час жодне велике промислове підприємство не хотіло брати на роботу юнака без стажу, тому вибору в мене не було.

Досвіду Олександр Володимирович набирався на п’ятикубовому екскаваторі протягом п’яти років. Потім за порадою знайомого все ж таки наважився спробувати влаштуватися на Південний гірничо-збагачувальний комбінат. Так, у 2010 році він поповнив колектив рудоуправління.

– Звісно я зрадів новій роботі, – зізнається чоловік. – Не скажу, що було важко. Досвід вже був, а машина залишилася аналогічною тій, на якій я працював перед цим. Та згодом з’явилася можливість перевестися у кар’єр і я, звісно, нею скористався: робота цікава та й зарплатня вища. Для цього потрібно було освоїти роботу на восьмикубовому екскаваторі. Це було неважко, однак мені знадобилося десь з півроку. Звикав до габаритів, а якщо не знав якихось моментів, то завжди міг звернутися до більш досвідчених колег з питанням. У допомозі мені тут ніколи не відмовляли.

Сьогодні чоловік може впевнено сказати, що усі зусилля були немарними. Перемога у конкурсі «Кращий робітник за професію» це доводить. Варто згадати, що Олександр Кірічук брав участь у цих змаганнях двічі. Вперше зробив невелику помилку, яка і коштувала йому абсолютної перемоги. В цьому ж році виправив її, та доля йому посміхнулася.

– Багато хто не вірить, що у цьому конкурсі все по чесному, – говорить кращий машиніст екскаватору 2021 року. – Та я у цьому впевнився вже не раз. Не варто боятися приймати участь через усякі домисли. Прийдіть та спробуйте. Я це зробив і переміг. Зізнаюся, що тепер додалося впевненості у собі, та настільки, що і у наступному році буду знов випробовувати свої сили.

Олександр Володимирович зізнається, що не переміг би без підтримки рідних. Дома дуже зраділи, коли дізналися, що він не тільки найкращий батько та чоловік, а ще й найкращий за своєю професією. Сам він продовжує сумлінно виконувати щоденні виробничі завдання та тепер ще з більшою гордістю. Сьогодні він може впевнено сказати, що колись зробив вірний вибір та пройшов хоча й тернистий, але вартий усіх зусиль шлях.